O Mnie
nie pytaj czy? tylko jak!
%
co najmniej! minimalny wzrost wydajności zespołu
%
o co najmniej tyle robiłem wzrosty w pierwszym roku wydajność/jakość zespołu pod moim dowodzeniem
- mojego zaangażowania 100%
- rotacji 10%
- zadowolenia z pracy w moim zespole 99%
- planowania 100%
- pożarów 0%
- więcej zaangazowania zespołu 100%
KIM JESTEM skromnie:
Jestem bardzo dobrym handlowcem, trenerem sprzedaży i managerem. Wszystkie aktywności łączy jedno, zawsze pracowałem w najlepszych zespołach, czy jako handlowiec czy manager. Niezależnie od branży, produktu czy usługi. Całe życie się uczę pracy z ludźmi, jestem cierpliwy i konsekwentny.Jestem osobą ambitną, która lubi budować i ulepszać. Jak kupuję mieszkanie to kupuję potencjał. Nie przeraża mnie remont, bo wiem że to jest proces niezbędny do tego aby dostosować wszystko pod siebie i wedle swoich oczekiwań. Nie boję się wyzwań i akceptuje wysiłek i zaangażowanie jeżeli przyniesie pozytywne zmiany. Motywuje mnie wizja końca, proces i wyzwania samej drogi są również atrakcyjne. Dzięki dotychczasowym zmianom miałem okazję przyjrzeć się pracy w różnych organizacjach, na różnych płaszczyznach. Doświadczyłem szerokiego spektrum szkoleń oraz podejść biznesowych. Okazję do wyizolowania najlepszych praktyk, sprzedażowych, zarządzania i rozwoju. Mam siłę wewnętrzną do adaptacji, koncentracji i szybkiego przyswajania i syntezy wiedzy. Dzięki temu szerokiemu spojrzeniu mogę być jeszcze bardziej efektywny.
KIM JESTEM sprzedażowo 🙂
Praktyk biznesu, przedsiębiorca, sprzedawca. Menadżer, lider, trener, mentor, coach i doradca. Ekspert w dziedzinie zarządzania i sprzedaży oraz – nieodzownego przy budowaniu tych kompetencji – rozwoju osobistego i zawodowego. Korzystający z wiedzy i treningów, w jakim na całym świecie biorą udział managerowie największych korporacji, m. in. Apple, Google, Microsoft, Cisco, Citibank.
Przez piętnaście lat pracowałem w międzynarodowych firmach, takich jak ING, Ramirent, jak i również z polskim kapitałem Plus, Orlen Idea. Zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym. Bezpośrednio zarządzałem i byłem członkiem wielu zespołów odpowiedzialnych za wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju firmy, jak i za bieżące operacyjne zarządzanie działaniami biznesowymi. Przeszedłem przez wiele szczebli organizacji – od sprzedawcy, przedstawiciela handlowego, specjalisty ds. sprzedaży, dyrektora oddziału, regionalnego koordynatora do dyrektora sprzedaży. Właściciel firmy consultingowej i pośrednictwa finansowego fabrykafinansowania.pl. Wielokrotnie miałem okazję budować i rozwijać zespoły, z którymi pracowałem. We wszystkich tych obszarach kluczowe były zarówno umiejętności efektywnego zarządzania, jak i sprawnej komunikacji i współpracy. Wymiana doświadczeń, wspieranie rozwoju i budowanie potencjału na przyszłość ludzi, zespołów i organizacji to fundament obecnej działalności menadżera. Doświadczenie w firmach działających w zróżnicowanych branżach, o różnych modelach biznesowych i kulturach organizacyjnych, praca z różnorodnymi ludźmi oraz pasja odkrywania i rozwijania nowych zagadnień powodują, że wypracowany model współpracy tworzy spotkania pełne ciekawej wiedzy i praktycznych rozwiązań. Menadżer pracuje z ludźmi i grupą nie tylko na poziomie przekazania wiedzy oraz wypracowania oczekiwanych rezultatów. Wartością dodaną jest także podejście mające kształtować postawę i kreatywne sposoby myślenia, które wyposażą uczestników tych spotkań w umiejętność skutecznego radzenia sobie z kwestiami, które później przynoszą trwałe rezultaty.
UFAJ buduj OBSERWUJ sprawdzaj
Wiem, jak skutecznie organizować pracę zespołu, aby osiągał ambitne cele, oraz miał odpowiednią jakość.Uczę powtarzalności, przyzwyczajam do zmian i uczę samodzielności działania poprzez spotkania coachingowe. Ustalamy indywidualne ścieżki rozwoju, zbieram fakty co do działań, oraz pracujemy na celach. Wspieram mocne strony, chwalę a pozostałe kwestie rozwijamy w atmosferze ogólnej otwartości, wzajemnej pomocy ale i rywalizacji. Dbając o kompetencje podległych pracowników i ich rozwój, pracujemy ciężko wykorzystując najlepsze praktyki oraz doświadczenia. Praca, wytrwałość i cierpliwość, to są cechy które charakteryzują mnie jako przełożonego, i jako osobę która dąży wraz z zespołem do realizacji zadań. Prowadziłem i prowadzę działalność gospodarczą i wiem, jak patrzeć na biznes od
strony przedsiębiorcy-pracodawcy. Jako przedsiębiorca, wiem jak dbać o biznes, ile wymaga czasu, poświęcenia i energii. Jestem ambitny, otwarty na nowe wyzwania, pracowity i zaangażowany. Chcę w pracy się realizować poprzez rzetelną pracę i jej efekty móc realizować prywatne cele.
Zaangażowany. Efektywny. Proaktywny.
CERTYFIKATY
wiem jak
Posiadam szeroki zakres wiedzy i doświadczenia. Pozyskuje wiedzę z książek, fachowej prasy, praktyki i wymiany doświadczeń. Znam swoje mocne strony, oraz świadomość jak jeszcze ciekawa droga przede mną. Dopasowuję i upraszczam narzędzia w zależności do złożoności zagadnienia i celu. Jestem dobrym analitykiem i skutecznym wdrożeniowcem. Lubię ludzi, i pracę z nimi. Podczas swojej pracy wdrażałem liczne nowinki i techniczne nowości. Stosuję sprawdzone rozwiązania rozwoju, kontroli, analizy i rozliczania. Korzystam z metod szybszego wdrażania, efektywniejszej pracy. Jestem otwarty na nową perspektywę, wymianę doświadczeń i nowe spojrzenie.
BIBLIOTEKA
Poniżej książki które miały wpływ w mniejszym lub większym stopniu na wypracowanie modelu zarządzania.
POLECANE KANAŁY YT GDZIE ZA DARMO MOŻNA SIĘ EDUKOWAĆ:
SPRZEDAŻ: Dariusz Milczarek, Krzysztof Sarnecki; Krzysztof Rzepkowski; Karol Froń; Wojciech Woźniczka; Miłosz Brzeziński; Asbiro; AI Fianco
Negocjacje: Paweł Gołembiewski
MOTYWACJA: Jacek Walkiewicz; Mateusz Grzesiak; Tony Robbins;
PROJEKTY: Mariusz Kapusta
Posiadam Rezerwy!
finanse
administracja i sprzedaż
planowanie i zarządzanie
komunikacja
Pytania i
Odpowiedzi
Bądź nr 1
Zanim pomyślisz jak być najlepszym, zbuduj fundamenty. Jak w kolarstwie- na lidera pracuje cały zespół pomocników. Zastanów się czy jesteś powtarzalny i regularny.
Na atakowanie lidera przyjdzie czas. Standaryzacja, utrzymywanie jakości. Zwiększenie skali działania, zwiększenie marży i reklama, Zarządzanie skalą, innowacje- są różne drogi. Naucz się być skutecznym. Naucz się wygrywania. Kiedy przyjdzie czas uwolnij potencjał kreatywności. Wybierzemy zbiór taktyk osiągnięcia pozycji lidera. Zbudujemy zespół do osiągania najwyższych celów.
Jak nie wiesz jak? Pozostaje Ci już tylko ciężka praca.
Jeżeli nie masz przewag konkurencyjnych. Zespól średniaków. Gang zdemotywowanych ludzi. Wpuść nowe powietrze. Zainspiruj do rozwoju. Żeby być w Top 5 wystarczy trochę chęci, pytań i naśladowania. Generalnie na początku jest łatwo, rób to co robi lider. Pytaj, obserwuj. Zapytaj jak? Słuchaj! Jak kolega który jest TOP. Naśladuj najlepszego w zespole, branży czy konkurencji. Nie kombinuj, rób dobrze to co konkurencja robi najlepiej, staraj się jeszcze bardziej, dowoź na czas, wynik, produkt. Nie obiecuj więcej, niż możesz zaoferować. Konsekwentnie. Rób to co oni -tylko lepiej- szybciej, milej.
Zrekrutuj albo zbuduj?
Plan A, b,c Nadchodzą coraz cięższe czasy dla nowych zespołów. Teoretycznie dzięki social mediom mamy dostęp do najlepszych z branży, nie zawsze mamy na to budżet. Nawet jak mamy odpowiednie środki, to zazwyczaj talenty nie są skłonne do zmiany pracodawcy. Nie zawsze jest w tym sens. Sens ma za to świadomy lider, dyrektor czy kierownik. Taki który mimo skromniejszych środków zbuduje Talenty.
Nie ma co się obrażać na rzeczywistość, tylko trzeba działać. Trzeba stworzyć warunki do rozwoju. Oczywiście może zdarzyć się tak, że potrzebujesz najemników na krótkotrwałą akcję, i nie ma czasu na budowanie.
Dlaczego lepiej jest zbudować?
Cenisz przyjaciół bardziej tych:
Co znasz od dziecka, co z nimi jadłeś chleb z niejednego pieca, sprawdzili się w boju, jak trzeba pomogli, niejednokrotnie dali Ci szansę. Szanujesz i również dajesz margines do popełnienia błędów. Wiesz że relacja może i nie jest idealna, ale która jest. Ważne że możecie na siebie liczyć. Czy wolisz tych co mają z tego korzyść, np. lepiej u Ciebie zarabiają.
Zbuduj? Czyli jak?
Zbierz odpowiednich ludzi- co docenią szansę
Znajdź lidera-z pasją, umiejętnościami i autorytetem.
Obdarz zaufaniem, i daj czas.
Najlepszy pracodawca, przełożony?
Tak jak nauczyciel w szkole. Wymagający, wspierający w rozwoju.
Taki który ufa, poprowadzi, da możliwość rozwoju i pomyłki. Da narzędzia, wpierający proces. Autonomię realizacji zadania, pochwali i dobrze wynagrodzi.
Najlepszy pracownik? Zarządzanie talentami
Taki który wie jak zrealizować cele. Utrzymuje jakość. Pozytywnie nastawiony optymista, ciekawy świata o szerokich horyzontach. Na koniec wysyła raporty, takie jakich oczekuje. Czy Istnieją? Istnieją. To nie jednorożce. Wy się przyzwyczailiście że się nie da. Narzekacie, oni narzekają. Udajecie że nie widzicie. Oni udają.
Taki teatrzyk zielona gęś. Zmierzę, zbadam. Ustawie proces, zbuduje pracowników. Zaangażuje. Co później?
Takimi pracownikami też trzeba umieć zarządzać. Dawać zadania i cele skrojone dla ich potrzeb. Też trzeba im poświęcić czas, docenić, porozmawiać. Nie przeszkadzać gdzie nie trzeba, ale nawet dla własnego spokoju sprawdzić czy nie dzieje się nic złego.
Wyznaje zasadę UFAM ALE SPRAWDZAM.
Nie słyszałeś o takich pracownikach? Ja takich buduje zawodowo.